Трговија на големо Ultrafilter JAS Серија фабрика и производители | Kelandi

Ultrafilter JAS Серија

Краток опис:

Description JAS series ultrafilter applies to liquid filtration, being uses in pharmaceutical industry, chemical industry, food and beverage industry, water treatment, brewing industry, petroleum industry, printing and dyeing industry, and environmental protection industry, etc. Operating pressure: Max 10 bar Operating temperature: 5℃~60℃ Filter housing material:SUS304,SUS316L Working substance: mineral oil, emulsion, edible oil, water, etc.   Order  information RECOMMENDED FLOW RATE(UNIT:...


  детали за производот

  Тагови производ

  Опис
  JAS серија ultrafilter однесува на течни филтрација, се користи во фармацевтската индустрија, хемиската индустрија, храна и пијалок индустрија, третман на вода, подготовка на индустријата, нафтената индустрија, печатење и боење индустрија, и индустријата, заштита на животната средина, итн
  Работен притисок: 10 bar Макс
  работна температура: 5 ℃ ~ 60 ℃
  филтер домување материјал: SUS304, SUS316L
  Работно супстанција: минерални масла, емулзија, масло за јадење, вода, итн
   
  Order  information
  стр
  RECOMMENDED FLOW RATE(UNIT:L/min      SUBSTANCE:WATER       CLEAN PRESSURE DROP:7 KPa )

  должина На филтрација тука во цт Количина на елементот
  1 3 7 19 38 63
  250 20 38 118 266 722 1444 2394
  500 20 76 228 532 1444 2888 4788
  750 20 114 342 798 2166 4332 7182
  1000 20 152 456 1064 2888 5776 9576

  Димензии:
  татко

   
  Тип на филтер
  дијаметар  
  Довод на висина
   
  Излезни висина
  Вкупна висина H  
  теоретски проток
          L250 системот L500 L750 L1000  
  ЈАК-1 108 90 45 380 650     0.5 ~ 1
  ЈАК-3 160 120 45 500 700     1.5 ~ 3
  ЈАК-5 200 120 45 500 740 1010 1290 2.5 ~ 10
  ЈАК-7 230 160 60 500 760 1030 1310 7 ~ 14
  JASL-10 300 180 60     1050 1500 15 ~ 20
  JASL-15 350 250 120     1050 1500 22 ~ 30
  JASL-20 400 250 120     1100 1550 30 ~ 40
  JASL-25 450 1050 350     1630 2030 37 ~ 50
  JASL-30 500 1200 350     1800 2150 45 ~ 60
  JASL-40 600 1200 400     1900 2150 60 ~ 80
  JASL-50 700 1200 400     1950 2200 75 ~ 100
  JASL-65 800 1350 400     2000 2250 97 ~ 130
  JASL-80 900 1350 450       2350 160
  JASL-100 1000 1350 500       2450 200

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас