Shumicë ULTRAFILTER JAS fabrikë Series dhe prodhuesit | Kelandi

ULTRAFILTER JAS Series

Përshkrim i shkurtër:

Description JAS series ultrafilter applies to liquid filtration, being uses in pharmaceutical industry, chemical industry, food and beverage industry, water treatment, brewing industry, petroleum industry, printing and dyeing industry, and environmental protection industry, etc. Operating pressure: Max 10 bar Operating temperature: 5℃~60℃ Filter housing material:SUS304,SUS316L Working substance: mineral oil, emulsion, edible oil, water, etc.   Order  information RECOMMENDED FLOW RATE(UNIT:...


  Detail Product

  Produkt Tags

  Përshkrimi
  ULTRAFILTER seri JAS vlen të filtrimit të lëngshme, duke u përdor në industrinë farmaceutike, industria kimike, ushqimore dhe pije industri, trajtimit të ujit, industrisë shpërthyer, industrinë e naftës, shtypjen dhe ngjyrosje industri, si dhe industrinë e mbrojtjes së mjedisit, etj
  presion operativ: Max 10 bar
  temperatura operative: 5 ℃ ~ 60 ℃
  Filter material strehimit: SUS304, SUS316L
  substancë punës: vaj mineral, emulsioni, vaj ushqimor, uji, etj
   
  Order  information
  pp
  RECOMMENDED FLOW RATE(UNIT:L/min      SUBSTANCE:WATER       CLEAN PRESSURE DROP:7 KPa )

  gjatësi Vlerësimi filtrimit në Pm Sasia e elementit
  1 3 7 19 38 63
  250 20 38 118 266 722 1444 2394
  500 20 76 228 532 1444 2888 4788
  750 20 114 342 798 2166 4332 7182
  1000 20 152 456 1064 2888 5776 9576

  gjeresia:
  baba

   
  Filter Type
  diametër  
  lartësia Inlet
   
  lartësia Outlet
  lartësia Total H  
  rrjedha teorike
          L250 L500 L750 L1000  
  JAK-1 108 90 45 380 650     0,5 ~ 1
  JAK-3 160 120 45 500 700     1.5 deri në 3
  JAK-5 200 120 45 500 740 1010 1290 2.5 ~ 10
  JAK-7 230 160 60 500 760 1030 1310 7 ~ 14
  JASL-10 300 180 60     1050 1500 15 ~ 20
  JASL-15 350 250 120     1050 1500 22 ~ 30
  JASL-20 400 250 120     1100 1550 30 ~ 40
  JASL-25 450 1050 350     1630 2030 37 ~ 50
  JASL-30 500 1200 350     1800 2150 45 ~ 60
  JASL-40 600 1200 400     1900 2150 60 ~ 80
  JASL-50 700 1200 400     1950 2200 75 ~ 100
  JASL-65 800 1350 400     2000 2250 97 ~ 130
  JASL-80 900 1350 450       2350 160
  JASL-100 1000 1350 500       2450 200

 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne